Kuo gali būti naudinga tradicinė Rytų išmintis, medicina mums, vakariečiams? Tuo, kad padėtų atsigręžti į save, pamatyti savo vidines galimybes ir išmokt jomis pasinaudoti savo sveikatos, darbingumo gerinimui, vidinės pusiausvyros atstatymui, savęs tobulinimui.
Per daugelį metų vakarietiška civilizacija įpratino mus visko ieškoti šalia savęs, išorėje – materialių gėrybių, malonumų, vaistų susirgus…
Bet kaip neretai tos išorinės gėrybės ir priemonės nepadeda žmogui jaustis sveiku, žvaliu, darbingu, išsaugoti vidinę ramybę ir gerą nuotaiką. O reklama vis vilioja naujais “laimės” ir “sveikatos” pažadais, siūlo vis naujas “stebuklingas” priemones. Ir taip be galo, jei… nepabandytume pažvelgti priešinga kryptimi, ne į išorę, ne iš ten laukti ir tikėtis norų išsipildymo, o pažiūrėti į save… o šito mūsų niekas nemokė…
Tam mums ir pasitarnautų Rytų išmintis, kuri tūkstantmečiais kaupė žinias apie vidines žmogaus galimybes. Mums nebūtina tapti rytiečiais, bet mes galime pasinaudoti Rytų sukaupta patirtimi. Pasirodo, įsiklausydami į save, pažindami, tobulindami save, galime pasiekti to, ko neduoda mums išorės “stebuklai”.
Jei Jums priimtinos mintys: aš pats(i) galiu pasistengti dėl savęs, aš pats(i) noriu būti savo galimybių, savijautos, darbingumo kūrėjas , aš noriu pažinti savyje slypinčias natūralias galimybes ir jas panaudoti, o ne siekti nusipirkti tai ko nusipirkti negalima, Jums galėtų pasitarnauti tradicinės Rytų medicinos žiniomis paremta sveikatingumo sistema.
Skirtingai nuo Vakarų pasaulio, kur medikai mokėsi pažinti ligas ir jas gydyti, Rytų gydytojai jau prieš keletą tūkstančių metų siekė išsaugoti savo prižiūrimus, tais laikais pirmiausiai imperatorius bei didikus, sveikus. Gydytojų tikslas buvo užtikrinti jų sveikatą, fizinį pajėgumą, dvasinę – emocinę pusiausvyrą, ilgaamžiškumą, atstatyti kiekvieną nežymų nukrypimą nuo geros būklės, nelaukiant, kol išsivystys liga.
Tas tūkstančius metų kauptas patyrimas išlieka labai aktualus ir mūsų dienomis. Jis patraukia mus savo:
- profilaktine kryptimi – stiprina sveikatą ir saugo nuo ligų atsiradimo sveiką žmogų, o sergančiam padeda atgauti gerą savijautą;
- holistinius, t.y. visą žmogų, jo fizinę, emocinę, dvasinę būklę apimančiu poveikiu,
- žmogaus darnos su supančia aplinka – gamta ir kitais žmonėmis – atstatymu;
- atnaujinančiu, ilgaamžiškumą skatinančiu poveikiu;
- prieinamumu – užsiėmimus gali pradėti bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pajėgumo žmogus.
Rezultatai: reguliariai užsiiminėjant, koreguojamos stuburo deformacijos, didėja jo paslankumas, stiprėja raiščiai, kaulai, didėja raumenų jėga, sąnarių lankstumas. Taip pat sustiprėja plaučių, širdies pajėgumas, stabilizuojasi kraujospūdis, harmonizuojama virškinimo, endokrininės, centrinės nervų sistemos ir kt. sistemų veikla. Greitėja atsistatymas po fizinio emocinio ar protinio nuovargio. Didėja protinio, kūrybinio darbo pajėgumas. Išmokstama valdyti savo psichinę būklę. Nuolat užsiiminėjantys iki gilios senatvės išsaugo gerą savijautą, aiškų mastymą, dvasios ramybę.
Užsiėmimus veda gydytoja DALIA VALIUKEVIČIENĖ, baigusi ispanų tarptautinės tradicinės Rytų medicinos mokyklos “Neijing” 3 metų mokymo kursą, Kauno sveikatos mokslų universiteto reflekso terapijos kursą.
Užsiėmimai vyks 1 kartą per savaitę po 1,5 valandos.
Vieno užsiėmo kaina 6 eurai, įstaigoje registuotiems – 4 eurai, pensininkams , neįgaliesiems, vaikams (nuo 14 metų) – 3 eurai.
Siekiant geriau patenkinti pacientų poreikius bei planuoti grupių darbo laiką, siūlome norintiems lankyti sveikatingumo grupę registruotis iš anksto telefonu (8340) 64778;
mob tel. (8616) 29312.